Дома Фудбал Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018 Фотогалерија: Центарот на светот и градот кој во овој момент живее за фудбалот – Москва!

Фотогалерија: Центарот на светот и градот кој во овој момент живее за фудбалот – Москва!

0

Полека влегуваме во последниот час до почетокот на Мундијалот во Русија!

На теренот од 17:00 часот на Лужњики Арената ќе истрчаат Русија и Саудиска Арабија, а половина час претходно ќе започне церемонијата на отварање на Мундијалот.

Навивачите на сите репрезентации очекувано веќе се на улиците во Русија, а Москва во овие моменти – живее за фудбалот!

Во продолжение преку фотографиите погледнете дел од атмосферата во овој момент сигурно центарот на светот!


Следете го Sportski.mk и наAdvertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018

Проверете

Видео: Легендите на Ливерпул и Милан играа на „Енфилд“, Жерард и Пирло како во најдобрите денови!

Денес на „Енфилд“ беше одигран хуманитарен натпревар помеѓу легендите на двата европски ги…