Дома Фудбал Светско првенство во фудбал ФИФА потврди: Нема гол за Роналдо

ФИФА потврди: Нема гол за Роналдо


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Податоците од сензорот поставен во топката потврдиле дека Кристијано Роналдо не бил стрелец на првиот гол на натпреварот против Уругвај, објави денеска I-ES-Pi-En (ESPN).

Ова за американската телевизија го потврдиле од Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) и производителот на топки „Адидас“.

“Дефинитивно можеме да потврдиме дека немаше контакт со топката од Кристијано Роналдо за водечкиот гол на натпреварот“, се вели во соопштението.

Португалците со победата против Уругвај се пласираа во осминафиналето на Светското првенство,

За водечкиот гол на натпреварот Бруно Фернандеш нафрли кон Роналдо и изгледаше дека тој играше со топката, го тврдеше и Роналдо тоа самиот. Сепак, голот ќе остане запишан на Фернандеш.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Кузмановски се сели кај Миркуловски?!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Според информациите …