Дома Фудбал Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018 ФИФА одлучи: Познато кој ќе и суди на Хрватска во големото финале!

ФИФА одлучи: Познато кој ќе и суди на Хрватска во големото финале!

0

ФИФА донесе одлука кој ќе суди во големото финале на Светското првенство.

ФИФА одлучи! Аргентинецот, Нестор Питана ќе ја дели правдата во финалето на Светското првенство помеѓу Франција и Хрватска.

На Питана ќе му помагаат сонародниците Ернан Мајдана и Хуан Белати, додека Холанѓанецот, Бјорн Кјуперс како и во полуфиналето помеѓу Хрватска и Англија ќе биде четврти судија.

Питана остави одличен впечаток во текот на турнирот, а финалето ќе му биде четврти натпревари. Судеше на отварањето помеѓу Русија и Саудиска Арабија, натпреварот од осминафиналето помеѓу Хрватска и Данска, а потоа и четвртфиналето помеѓу Франција и Уругвај.


Следете го Sportski.mk и на


Натпреварот за трето место му припадна на Иранецот, Алиреза Фагани.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018

Проверете

Ајакс – Баерн Минхен: „Децата“ од Амстердам не се плашат од Баварци

Вечерва во Амстердам европските гиганти Ајакс и Баерн Минхен ќе водат голема битка за прво…