Дома Фудбал Англија Фирмињо блиску до нов договор со Ливерпул

Фирмињо блиску до нов договор со Ливерпул


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Напаѓачот на Ливерпул, Роберто Фирмињо е блиску до потпишување нов договор со клубот.

Актуелниот договор на Бразилецот истекува на крајот на сезоната и се сметаше дека сигурно ќе си замине како слободен агент.

Клоп сака да го задржи по секоја цена бидејќи верува дека ќе му биде корисен на тимот, па успеал да го убеди Фирмињо да остане на „Енфилд“.

Англиските медиуми тврдат дека наскоро Фирмињо ќе стави потпис на нов договор до 2025 година.

Со доаѓањето на Нуњес ова лето минутажата на Фирмињо значително се намали, но сепак има важна улога во тимот.

Тој пристигна на „Енфилд“ во 2015 година и до сега има постигнато 107 гола  87 асистенции за „црвените“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Бурно било во Рим по дербито: Мурињо и Лотито влегле во дуел!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Тензично беше вчера во римск…