Дома Фудбал Репрезентации Фил Фоден со нова фризура ќе настапи на Европското првенство 📸

Фил Фоден со нова фризура ќе настапи на Европското првенство 📸

Eвропското првенство стартува во петок со натпреварот помеѓу Турција и Италија и изгледа дека фудбалерите на сите селекции со полна пареа се припремаат за големиот турнир.

Во наредниот месец сигурно не чекаат големи возбудувања на Европското првенство, а љубителите на фудбалот можат да уживаат во натпреварите на најдобрите европски фудбалери, за нас е посебно што дел од овој турнир ќе биде и нашата репрезентација.

Сега во центарот на вниманието се најде фудбалерот на Манчестер Сити Фил Фоден и тоа поради неговата нова фризура.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Гравина: Италија не треба да се плаши од Македонија, туку од сопствените грешки

Репрезентацијата на Македонија доби тешка задача и во баражот за Светското првенство ќе иг…