Дома Фудбал Фиго се огласи за снимките на Перез: Разговаравме, ми објасни

Фиго се огласи за снимките на Перез: Разговаравме, ми објасни

Во Шпанија овие денови главна тема се снимките кои ги објавува „Ел Конфендисијал“, а во нив Флорентино Перез зборува лошо за некои од најголемите легенди на Реал Мадрид.

Еден од оние за кои се зборува е Луис Фиго кој во 2006 година премина во Интер.

„Фиго го растури тимот. Зидан беше најдобар, Фиго е ку*вин син како и Раул. Тие двајца беа најлошото за тимот“, зборува Перез во снимките.

Фиго на оваа тема се огласи по натпреварот кој го одиграа легендите на Реал Мадрид и Барселона во Тел Авив (повеќе за тој натпревар тука).

„Во приватните разговори може да се вметнат делови и да се извадат од контекс. Разговарав со Перез за тоа и ми објасни се, се е завршено“, кратко одговори Фиго.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Aгуеро по трансферот во Барселона си купи ново „Ферари“ 📸

Искусниот аргентински напаѓач Серхио Агуеро стана нов член на Барселона и веднаш реши да с…