Дома Фудбал Англија Ферги: Клоп ме разбуди во 3:30 наутро да ми каже дека Ливерпул е шампион

Ферги: Клоп ме разбуди во 3:30 наутро да ми каже дека Ливерпул е шампион

Сосема очекувано, Јирген Клоп ја доби наградата „Сер Алекс Фергусон“ за најдобар менаџер во Премиер лигата во изборот на Асоцијацијата на професионални тренери.

По тој повод Скај Спорт направи кратко интервју со Сер Алекс кој покрај пофалните зборови за Клоп и неговиот тим откри и една интересна случка од вечерта кога Ливерпул ја славеше титулата.

„Ти простувам за тоа што ме разбуди во 3:30 часот наутро за да ми кажеш дека си ја освоил титулата.“ – рече Ферги.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Тухел потврди: Мбапе ќе биде во тимот за Аталанта

ПСЖ и Аталанта вечерва од 21 часот го играат својот четвртфинален натпревар во ЛШ. Со тој …