Дома Останати Кошарка Евробаскет Фенербахче славеше во драматична завршница, Олимпијакос сигурен на првата позиција

Фенербахче славеше во драматична завршница, Олимпијакос сигурен на првата позиција

0

Во рамки на дербито од 9. коло во Евролигата, Фенербахче славеше над Химки со 71:67.

Во драматична завршница, беа забележани грешки во нападите кај обете екипи. Најефикасен беше Нунејли со постигнати 20 поени, додека кај Химки се издвои Алексеј Швед со постигнати 21 поен.

Вечерва кошаркарите на Олимпијакос минимално триумфираа кај Милано и со тоа го обезбедија првото место во Евролигата.

Најефикасен во редовите на грчкиот состав беше Џамел Мек Лејн кој постигна 22 поени, додека на спротивната страна се издвои Џордан Теодор со 20 постигнати поени.


Следете го Sportski.mk и на


Црвена Звезда пак, запиша уште еден пораз, овојпат од Басконија со 82:85.

Во останатите дуели, Жалгирис славеше над Анадолу Ефес со 91:83, Валенсија беше поразена од Бамберг со 83:82, а Барселона немаше проблеми против Макаби со 89:67.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Евробаскет

Проверете

НБА потврди: Ова се казните за ѕвездите на Лејкерси и Хјустон кои учествуваа во тепачката

Дебито на Леброн во дресот на Лос Анџелес Лејкерс пред домашната публика остана во сенка н…