Дома Фудбал Останато Фелипе Луис во полуфиналето на Копа Либертадорес се степа со соиграч! (ВИДЕО)

Фелипе Луис во полуфиналето на Копа Либертадорес се степа со соиграч! (ВИДЕО)

Oва лето Бразилецот Фелипе Луис го напушти Атлетико Мадрид, а кариерата овој играч одлучи да ја продолжи во Фламенго.

Вчера Луис беше дел од полуфиналето во Копа Либертадорес, натпревар во кој Фламенго одигра 1:1 со Гремио.

На оваа средба Фелипе Луис влезе во жесток конфликт со Вилијан Арао. Двајцата дури и си разменија по е еден удар. Имаа среќа што судијата веројатно не го забележа тој момент бидејќи постоеше можност двајцата да бидат исклучени.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Панче Ќумбев со анализа и предлози за последните дуели од Група А

Група А: Италија – Велс ( време: 18:00 ч. ) Најдобриот фудбал до сега на шампионатот го пр…