Дома Трансфер зона Фелаини откри како му пропаднал трансферот во ПСЖ

Фелаини откри како му пропаднал трансферот во ПСЖ

0

Маруан Фелаини минатиот месец го напушти Манчестер Јунајетд и се пресели во кинескиот Шандон Лунин.

Белгиецот изјави дека во летото бил на чекор од трансфер во ПСЖ, но Мурињо го убедил да остане на „Олд Трафорд“.

„Имаше голема можност да заиграм за ПСЖ миното лето и ќе бев среќен поради тоа. Не е вистина дека Тухел беше против тој трансфер. Едноставно Жозе Мурињо разговараше со мене и ме убеди дека сум важен дел од неговите планови и затоа останав во Јунајтед“, откри Фелаини.

„Сега сметав дека е време за нов предизвик и затоа заминав. Поминаа 10,5 години откако пристигнав во Англија, па време е да пробам нешто различно“, додаде Белгиецот.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ѕвездата на Рома на чекор од трансфер во Јувентус

Актуелниот шампион на Италија, Јувентус на лето повторно ќе пазарува од Рома, и тоа по доб…