Дома Фудбал Англија Фантастични најави: Натпреварите на „Вембли“ од Европското првенство пред полни трибини?!

Фантастични најави: Натпреварите на „Вембли“ од Европското првенство пред полни трибини?!


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Англиските медиуми најавуваат дека натпреварите од Европското првенство кои ќе се играат на „Вембли“ ќе бидат пред полни трибини и капацитет од 90.000 гледачи.

Ваквите најави доаѓаат после успешното тестираае во Англија по масовната вакцинација.

На последните тестови во оваа пандемија со ковид-19 само 15 случаи на зараза имало од 58.000 луѓе, па тестот се оценил како успешен.

Дополнителен позитивен факт е што на финалето во ФА Купот каде што Челзи на истиот стадион играше со Лестер немало ниту еден случај на зараза.

Како и да е засега ова се само најави и ќе се чека потврда од здравствените власти. Меѓутоа секако дека фудбал пред полн „Вембли“ би било нешто фантастично после толку долго време.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Хаверц призна дека го викаат магаре и откри зошто

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Ѕвездата на…