Дома Фудбал Германија Фантастична вест: Алер го победи ракот и се врати на терените 🎥

Фантастична вест: Алер го победи ракот и се врати на терените 🎥


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Себастијан Алер денеска ги одигра првите минути за Борусија Дортмунд откако пред шест месеци му беше дијагностицираан рак.

Алер ова лето од Ајакс се пресели во Дортмунд и неколку дена подоцна му беше дијагностициран рак на тестисите. По ова тој беше на четири сесии хемотерапија и на две операции, пред да го направи овој камбек на терените.

Тој влезе во игра во 74-та минута од пријателскиот меч на Борусија Дортмунд против Фортуна Диселдорф за прв настап за „милионерите“ .

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Викенд најава: Најинтересното е во недела! 🎥

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Во шоутоа „Overtime with TJ“ на каналот на „…