Дома Видео Фантастичната одбрана на Тер Штеген против Мајорка 🎥

Фантастичната одбрана на Тер Штеген против Мајорка 🎥

Барселона некако успеа да собере тим за дуелот против Мајорка во кој на крајот и славеше победа од 0:1.

Победата ја обезбеди „отпишаниот“ Лук Де Јонг, а големи заслуги за триуфмот имаше и Марк Андре Тер Штеген. Се случуваше да добива критики Тер Штеген сезонава, но вчера се истакна со феноменален рефлекс.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Реал Мадрид без Асенсио во следните три недели

Лоши вести пристигнуваат за тимот на Реал Мадрид. Имено, Марко Асенсио поради повреда на м…