Дома Видео Фантастичната интервенција на Тијаго Силва против Јувентус 🎥

Фантастичната интервенција на Тијаго Силва против Јувентус 🎥

Tијаго Силва уште еднаш ја покажа својата класа во одбраната, Бразилецот вчера против Јувентус во натпреварот кој Челзи го доби со 4:0 беше одличен на теренот.

Силва посебно се истакна во 28. минута од натпреварот кога Челзи имаше водство од 1:0. Мората беше во одлична прилика и го префрли голманот на „сините“, но тогаш се појави Силва кој го спаси голот со фантастична интервенција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Како Натаниел Филипс си поигра со Ибрахимовиќ и Кеси 🎥

Ливерпул вчера иако неамше резултатски императив го совлада Милан со 1:2 и така „росонерит…