Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Фантастичен гест: Фудбалот застана поради Ериксен📷

Фантастичен гест: Фудбалот застана поради Ериксен📷

Натпреварот помеѓу Данска и Белгија во второто коло од ЕП беше прекинат во 10-та минута во чест на Кристиан Ериксен.

На барање на фудбалерите судијата во 10-та минута го прекина мечот, па сите присутни на стадионот со овации му дадоа поддршка на Кристиан Ериксен.

Ериксен е во болница во Копенхаген, после срцевиот удар кој го доживеа на првиот меч, а наскоро ќе му биде вграден електричен дефибрилатор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Солскјер: Санчо се вклопува во традицијата на Јунајтед, едвај чекам да го видам на теренот

Џејдон Санчо денес беше промовиран како нов фудбалер на Манчестер Јунајтед. Задоволство од…