Дома Фудбал Германија Фавр: Добро е без публика, играчите конечно ме слушаат

Фавр: Добро е без публика, играчите конечно ме слушаат

Тренерот на Борусија Дортмунд, Лусијан Фавр пред една недела после победата над Шалке изјави дека натпреварите без публика се многу смешни.

Но многу брзо го променил мислењето, па сега истакна дека него му одговараат натпревари без публика бидејќи така неговите играчи ќе можат да го слушнат од клупата.

„Победата ја заслуживме, уште од почетокот наметнавме темпо на игра кое беше недостижно да противникот. Одлично комунициравме на терен и тоа ни донесе резултат“.

„Игра без публика? Добро е вака, играчите сега конечно можат да ме слушнат. Обично кога има навивачи не можат да ги слушнат моите инструкции, а вака ме слуша целиот тим“, истакна Фавр.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Казната нема да влијае: Де Брујн останува во Манчестер Сити!

Патрик де Костер, агент на ѕвездата на Манчестер Сити Кевин де Брујн ја коментираше евенту…