Дома Македонски спорт Мак фудбал У19: Арслани го објави списокот, ова се репрезентативците кои патуваат во Анталија

У19: Арслани го објави списокот, ова се репрезентативците кои патуваат во Анталија

Репрезентацијата на Македонија до 19 години од 23. до 28. јануари ќе престојува во Анталија каде што ќе одигра два пријателски натпревар против Азербејџан.

Селекторот Шукмбин Арслани денес го објави списокот на фудбалери на кои ќе смета за овие два натпревари.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Голмани: Кристијан Китановски (Вардар), Иван Николовски (Работнички);

Одбрана: Спасе Терзиев (Академија Пандев), Кристијан Тасевски (Аугсбург, Германија), Алтим Јакупи (Шкендија), Антонио Јанкуловски (Фролунда, Шведска), Имран Фетаи (Шкендија), Виктор Крстевски (Вардар), Бенјамин Далипи (Х. Драговољац, Хрватска);

Среден ред: Лука Станковски (Работнички), Иван Николов (Академија Пандев), Хамза Рамани (Шкупи), Дамјан Трајановски (Вардар), Леонид Игњатов (Вардар), Бехар Фета (Фортуна), Линдит Черкези (Базел, Швајцарија);

Напад: Марио Илиевски (Тиквеш), Азер Омерагиќ (Вардар), Берат Калкан (Касимпаша, Турција), Фитон Адеми (Шкендија);

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Шпанија пресилна, прв пораз на нашите ракометарки

Женската ракометна репрезентација загуби убедливо од Шпанија со 31-19 во третиот меч од кв…