Дома Фудбал Лига на шампиони Уште се прашувате зошто Халанд е роден победник? (ВИДЕО)

Уште се прашувате зошто Халанд е роден победник? (ВИДЕО)

Ерлинг Халанд вчера беше запрен од дефанзивците на Ливерпул.

Фантастичниот напаѓач на Салзбург имаше шанси, но не ги искористи, а на крајот актуелниот шампион на Европа однесе победа од 0:2 и се пласираше во нокаут фазата од елитното натпреварување.

Колку младиот фудбалер сакаше да направи нешто во овој натпревар доволно зборува неговата реакција после вториот гол на Ливерпул.

Норвежанецот сезонава одигра вкупно 22 натпревари во сите натпреварувања и има учинок од 28 гола и седум асистенции. Во Лигата на шампионите постигна шест гола.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Гризман ја спаси Барселона од срам против третолигашот Ибица

Барселона денес едвај ја го победи тимот на Ибица во купот на Шпанија. Ибица шокантно стиг…