Дома Видео Уште ова го немавме видено: Свиња прекина фудбалски натпревар 🎥

Уште ова го немавме видено: Свиња прекина фудбалски натпревар 🎥

Во рамките на 14. коло од Општинската лига Јасеница во Србија се одигра натпревар кој привлече внимание поради една бизарна ситуација.

Имено, на теренот помеѓу фудбалерите на Бачинац и Галаваш од Глибовац се појави свиња. Домашното животно тешко над 100 килограми од некаде успеа да влезе на теренот, а натпреварот беше прекинат до негово отстранување од теренот.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


На крајот натпреварот продолжи, а домаќините славеа победа од 2:0.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Дончиќ дели и „банани“: Го „залепи“ најдобриот играч на Оклахома 🎥

Екипата на Далас Маверикс изминатата вечер славеше победа против Охлахома и така дојде до …