Дома Останати Тенис Уште едно изненадување: Каспер Руд елиминиран од Австралија Опен

Уште едно изненадување: Каспер Руд елиминиран од Австралија Опен


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Уште еден фаворит го заврши настапот на Австралија Опен, Каспер Руд беше елиминиран од Американецот Џексон Бруксби со 1:3 во сетови.

Бруксби кој е 39-ти тенисер во светот до победата против вториот носител стигна за три часа и 55 минути откако фуриозно ги освои двата сета со 6:3 и 7:5.

Во игра Руд се врати во третиот сет кој го доби во тај-брејк со 7:4, меѓутоа во четвртиот сет следуваше доминација на Американецот кој со 6:2 го освои сетот и стигна до победата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Гундоган се сели во Серија А

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Капитенот на Манчестер Сити, Илкај Гундоган …