Дома Топ вести Уште еден удар за „кралот“: Герет Бејл пред заминување, преговорите се веќе започнати!?

Уште еден удар за „кралот“: Герет Бејл пред заминување, преговорите се веќе започнати!?

0
bale

После Кристиано Роналдо екипата на Реал Мадрид би можел да ја напушти Герет Бејл.

Очигледно дека „кралевите“ одлучија после трите титули во низа шампион на Европа да создадат нов тим.

Прв замина тренерот Зидан, па Роналдо, а по нивните стапки би можел да тргне и Герет Бејл кој според англиските медиуми е во преговори со Манчестер Јунајтед.

„Manchester Evening News“, тврди дека преговорите се веќе во тек и според нив лесно би можело да се случи „Велашанецот“ да го напушти Мадрид и да се пресели на „Олд Трафорд“.


Следете го Sportski.mk и на


Бејл во Реал пристигнап ред пет години од редовите на Тотенхем. Повредите му создаваа големи промени и иако беше одличен, се добива впечаток дека не ги исполни очекувањата во целост.

Според најавите на споменатиот медиум, подетални информации за трансферот на Бејл се очекуваат во наредните денови.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Манчестер Јунајтед најде замена за Де Геа

Манчестер Јунајтед се соочува со сериозен проблем кога е голманот Де Геа во прашање, па „ц…