Дома Фудбал Уште еден проблем за Реал: Нова повреда во одбраната

Уште еден проблем за Реал: Нова повреда во одбраната

На три натпревари пред крајот на првенството, Реал Мадрид остана без одличниот лев бек Ферланд Менди.

Реал Мадрид објави дека Менди е загубен до крајот на сезоната. Во прашање е истата повреда поради која Менди пропушти пет натпревари и се врати во полуфиналето од Лигата на шампионите против Челзи, сега ја обнови.

Истиот ден Реал остана и без Алваро Одраизола. Тој играше протв Севиља и го повреди мускулот, за него ова беше четврта повреда и тоа сите беа мускулни. Поради тие повреди беше надвор од терените дури четири дена.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

УЕФА нема да ја почитува одлуката на судот од Мадрид за Суперлигата

Европската куќа на фудбалот (УЕФА) нема да ги почитува барањата на мадридскиот суд, кој од…