Дома Останати Кошарка НБА Уште еден натпревар на Јокиќ со дабл-дабл и над 30 поени

Уште еден натпревар на Јокиќ со дабл-дабл и над 30 поени

Никола Јокиќ одигра нов одличен натпревар.

Дабл-дабл учинок и натпревар со повеќе од 30 поени веќе не се изненадување кога во прашање е Јокиќ. Нова одлична вечер српскиот центар имаше во победата на Денвер над. Минесота (114:103).

Јокиќ беше мотивиран од самиот старт и уште првата четвртина ја заврши со 16 поени, така ја најави и втората победа во низа за Денвер на гости. Во ритамот од првата гостите продолжија и во втората четвртина. Минеоста се разбуди на крајот на третата четвртина и успеа да дојде до минус три со што се влезе во неизвесна завршница.

Српскиот центар мечот го заврши со 31 поени, 14 скокови и четири асистенции, додека на другата страна најдобар беше Едвардс со 29 поени. Со вечерашниот триумф Денвер стигна до третата победа над Минесота оваа сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…