Дома Македонски спорт Уште еден клуб влегува во игра за потписот на Јаховиќ

Уште еден клуб влегува во игра за потписот на Јаховиќ

Репрезентативецот на Македонија, Адис Јаховиќ во новата сезона ќе има нов клуб.

Претходно голем интерес за Јаховиќ покажа новиот второлигаш Пендикспор и тој покажа интерес меѓу првите, но тие се откажале откако не се договориле со Јаховиќ за неговите лични услови.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Сега како што стојат работите и уште еден клуб кој го сака Јаховиќ има проблем со преговорите со македонскиот напаѓач. Сакаријаспор влегол во директни преговори со менаџерот на Адис, меѓутоа засега ситуацијата не е блиску до договор, пренесуваат турските медиуми.

Резервна опциај е Сакарија да го позајми Јаховиќ. Покрај споменатите два клуб со Јаховиќ се поврзуваше и Самсунспор од Суперлигата, но сега овој клуб наводно повеќе е заинтересиран за напаѓачот на Шкупи Сандеј Адетунџи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Шокантни сцени во Серија А, фудбалер на Рома доби срцев удар

Стоперот на Рома, Еван Ендика на мечот против Удинезе колабираше во моментот кога топката …