Дома Фудбал Англија Уште еден важен потпис на „Енфилд“

Уште еден важен потпис на „Енфилд“

Англискиот гигант Ливерпул продолжи да ги продолжува договорите со важни фудбалери, а последен кој стави потпис е Енди Робертсон.

После продолжувањето на договорот со Трент Александер-Арнолд, Фабињо, Алисон Бекер и Вирџил ван Дајк, сега на ред дојде и Робертсон.

Робертсон денес стави потпис и се обврза на верност до „црвените“ до 2026 година.

Робертсон пристигна на „Енфилд“ пред четири години и се етаблираше како еден од најдобрите леви бекови во светот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Фудбалерот кој го испровоцира црвениот картон на Нуњез добивал закани по живот

Дарвин Нуњез нема по добро да го памети мечот против Кристал Палас, откако доби црвен карт…