Дома Македонски спорт Мак фудбал Утре во Велес се решава куп шампионот во женска конкуренција

Утре во Велес се решава куп шампионот во женска конкуренција

Женските фудбалски тимови на Каменица Саса и Љуботен ќе ги вкрстат копјата во финалната пресметка и борбата за трофејот во рамките на Купот на Македонија.

Дуелот од финалето на Купот на Македонија во женска конкуренција на програмата е утре, 14. април, со почеток во 16. часот.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Финалниот натпревар ќе биде одигран на градскиот стадион во Велес.

Двете екипи и во минатата сезона играа во финалето на најмосовното натпреварување во Македонија, а триумфираше екипата на Љуботен.

Каменица Саса и Љуботен во досегашната историја го имаат по еднаш освоено трофејот во Купот на Македонија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Македонија со пораз од Естонија го почна настапот во Европската златна лига

Македонските одбојкари со 3-1 во сетови беа поразени од Естонија во првиот меч од Европска…