Дома Видео Урнебесно: Даглас Коста лежи зад живиот ѕид 🎥

Урнебесно: Даглас Коста лежи зад живиот ѕид 🎥

Даглас Коста ова лето се врати во Баерн Минхен и тренерот веднаш му даде шанса на мечот против Арминија.

Коста беше актер на една смешна сцена за време на слободниот удар за домашниот тим.

Бразилецот требаше да легне зад живиот ѕид за противникот да не го изненади голманот со топка по земја, но не знаеше како да го направи тоа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Мбапе изведе фантастични дриблинзи, па налета на…Де Геа 🎥

Давид де Геа во последно време не може да се пофали со добра форма, но синоќа против ПСЖ п…