Дома Фудбал Репрезентации Урнебесно видео: Селекторот на Косово беснееше и наеднаш се се смени кога ја виде камерата

Урнебесно видео: Селекторот на Косово беснееше и наеднаш се се смени кога ја виде камерата

0

Косово вчера на „Вембли“ беше поразен од Англија со резултат 5:3.

Селекцијата на Косово добро започна. Поведе со 0:1 уште во првата минута, а потоа следеше голем пад во нивната игра, па Англија до крајот на првото полувреме им даде пет гола.

Селекторот Бернанд Чаландес повторно имаше интересни реакции во текот на натпреварот, а на полувремето беше лут затоа што лесно примаа голови.

Жестоко беснееше, а кога ја виде камерата се појави насмевка на неговото лице.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Ројс среде интервју влезе во расправија со новинар: Доста ми е од твоите глупости! (ВИДЕО)

Борусија Дортмунд испушти победа против Ајнтрахт во Франкфурт, а тимот кој го предводеше М…