Дома Фудбал Англија Урнебесен момент: Погледнете како Ван Дајк ја копа белата точка пред пеналот на Вест Хем 🎥

Урнебесен момент: Погледнете како Ван Дајк ја копа белата точка пред пеналот на Вест Хем 🎥


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Ливерпул го победи Вест Хем во меѓунеделното коло во англиската Премиер лига. Единствениот гол на натпреварот го постигна Дарвин Нуњез во 22. минута од натпреварот.

Имаше прилика Вест Хем да изедначи од пенал, меѓутоа ударот од белата точка не го реализираше Џарод Браун, неговиот удар го одбрани Алисон. Меѓутоа сега на социјалните мрежи се појави видео на кое може да се види како Ван Дајк пред изведувањето на пеналот се обидува да ја ископа белата точка.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Манчини се пожали дека Италија нема напаѓачи, се јави Балотели

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Поранешниот…