Дома Фудбал Унаи Емери има нов клуб!

Унаи Емери има нов клуб!

Поранешниот тренер на Арсенал, Унаи Емери пронајде нова работа.

Шпанецот беше без ангажман откако во ноември 2018. година доби отказ на Емирати, а својата тренерска кариера сега ќе ја продолжи на клупата на Виљареал.

Овој шпански прволигаш веста ја потврди на својата официјална страница, каде помеѓу другото наведе дека Емери ставил потпис на тригодишен договор.

„Официјалното претставување на Емери ќе биде во понеделник во 12:30 часот.“ – соопштија од клубот.

Претходно Емери во Шпанија ја водеше Севиља со која три години по ред ја освои Лига Европа, а потоа доби богат договор во ПСЖ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Ливерпул лесно го доби дербито со Арсенал 🎥

Фудбалерите на Ливерпул остварија победа во 3.коло од Премиер лигата против Арсенал со 3:1…