Дома Фудбал Репрезентации Украина со пресврт за две минути ја нокаутира Босна

Украина со пресврт за две минути ја нокаутира Босна

Репрезентацијата на Украина обезбеди пласман во финалето на плеј-офот за пласман на ЕП откако со пресврт во финишот ја победи БиХ со 1-2.

Матвиенко во 57.минута си постигна автогол, но Украинците успеаја да направат пресврт во финишот. Со голови на Јеремчук во 85. минута и Довбик три минути подоцна направија комплетен пресврт со 2-1.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Грција, Исланд, Полска и Велс остварија убедливи победи, па познати се сите финалисти во баражот за пласман на Европско првенство.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

ПСЖ и Дортмунд се први полуфиналисти во ЛШ

Пари Сент Жермен и Борусија Дортмунд обезбедија полуфинале откако вечерва беа подобри од Б…