Дома Македонски спорт Узбекистан ќе биде нова дестинација на Бојан Најденов

Узбекистан ќе биде нова дестинација на Бојан Најденов

Бојан Најденов повторно ќе игра во странство.

После епизодата во Иран нова дестинација на Најденов во претстојната сезона ќе му биде узбекистанскиот клуб Навбахор.

Се најавуваше негово враќање во Струмица, но поранешниот членм на Вардар, Работнички и Академија Пандев продолжува во Узбекистан.

Фото: ФК Вардар

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Хуманоста секогаш победува: Лина Ѓорческа го продава својот победнички рекет за малиот Јаков!

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа се вклучи во акцијата за помош на малиот Јаков. Откак…