Дома Македонски спорт Мак фудбал Ужacни вести: Во сообраќајна несреќа загина таткото на младинскиот репрезентативец Дашмир Елези

Ужacни вести: Во сообраќајна несреќа загина таткото на младинскиот репрезентативец Дашмир Елези


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Ужаcни вести пристигнуваат денеска од Бугарија каде што во сообраќајна несреќа животот го загуби Скендер Елези, таткото на македонскиот младински репрезентативец и голем талент на Шкендија, Дашмир Елези.

Според информациите на медиуми несреќата се случуила додека со возилото марка „БМВ“ управувал пријател на семејството.

Возилото удрило во камион, а 40-годшниот Елези им послегнал на повредите на лице место.

Останатите две лица кои се наоѓале во визлото се надвор од животна опасност.

Фото: Plovdiv24.bg

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Српски второлигаш ја прегази Победа со 8:0 и порача: Се чувствуваме измамено!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Прилепска Победа пре…