Дома Македонски спорт Мак фудбал УЖИВАЊЕ ЗА СИТЕ НОСТАЛГИЧАРИ: Вардар – Пелистер од 1993 година ќе се пренесува на МТВ!

УЖИВАЊЕ ЗА СИТЕ НОСТАЛГИЧАРИ: Вардар – Пелистер од 1993 година ќе се пренесува на МТВ!

MTВ 3 од неодамна стана првиот македонски спортски канал и веќе некое време поради немањето спортски активности на овој канал репризно се пренесуваат интересни натпревари од минатите години.

За сабота е најавено репреизно емитување на натпревар кој сигурно ќе привлече внимание кај љубителите на фудбалот, посебно кај „носталгичарите“.

Имено, во сабота од 16:00 часот МТВ 3 ќе го пренесува финалето на Купот на Македонија од 1993 година.

Оние кои ќе нема да можат да го следат во тој термин репризи ќе има во: 00:00 сабот кон недела, недела од 08:00 и 16:000 часот, 00:00 часот недела кон понеделник и во 08:00 часот во понеделник.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Несторовски: Имав понуда од Црвена Звезда, но…

Македонскиот репрезентативец и член на Удинезе, Илија Несторовски за српските медиуми откр…