Дома Фудбал Лига на шампиони Ужас во Милано пред стартот на ЛШ: Избоден навивач на Њукасл!

Ужас во Милано пред стартот на ЛШ: Избоден навивач на Њукасл!


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Навивач на Њукасл според последните информации бил избоден со нож во Милано пред вечерашниот старт на Лигата на шампионите и натпреварот помеѓу Милан и Њукасл од 18:45 ачсот.

„Дејли Мејл“ пренеусва дека инцидентот се случил кога група навивачи на Њукасл се враќале во својот хотел во Милано каде што престојувале.

Во текот на денот тие се веселеле во центарот на Милано, но вечерта повеќе лица ги пречекале во засада и ги нападнале. Засега има информации само дека еден навивач бил избоден, а повеќе информации се очекуваат во текот на денот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Ратклиф спрема нова понуда за Манчестер Јунајтед, која нема да ги израдува фановите

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ Продажбата на Манчестер Јунајтед е г…