Дома Фудбал Ужасни сцени од Турција: Навивачите на Трабзон влегоа на теренот и ги нападнаа играчите на Фенербахче

Ужасни сцени од Турција: Навивачите на Трабзон влегоа на теренот и ги нападнаа играчите на Фенербахче

Фудбалерите на Фенербахче ја славеа победата во турското фудбалско дерби кога навивачите на Трабзон влегоа на стадионот и сакаа физички да се пресметаат со нив.

На тревникот на стадионот настана општа гужва.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Фудбалерите на турскиот гигант застапувани од Един Џеко и Раде Круниќ потоа истрчаа во соблекувалната за да се спасат од налетот на бесните навивачи на Трабзон.

Во „лудиот“ натпревар од 30. коло на турската Суперлига, Фенербахче победи со 3:2 против Трабзон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Жена навивач на Борусија направи срамен потег, се бара да и се забрани влез на стадионот 🎥

Eкипата на Борусија Дортмунд вчера го победи Атлетико Мадрид со 4:2 и така се пласираше во…