Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО УЕФА нема дадено дозвола за зголемување на капацитетот на стадионот во Букурешт

УЕФА нема дадено дозвола за зголемување на капацитетот на стадионот во Букурешт

Романските власти одобрија зголемување на капацитетот на навивачи за натпреварите од Европското првенство што ќе се играат на „Националната арена“ во Букурешт, објавија тамошните медиуми.

Романската влада дала зелено светло за зголемување на капацитетот на публиката која може да дојде на стадионот, па наместо 25% исполнетост, сега ќе може да има 50% исполнетост.

Сепак конечниот збор ќе го има УЕФА, а од Европската централа засега нема информација за зголемување на капацитетот, но не се исклучува можноста наскоро да ја прифатат одлуката на романската Влада.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…