Дома Фудбал Репрезентации УЕФА жестоко ја казни Унгарија поради транспарентите против ЛГБТ заедницата

УЕФА жестоко ја казни Унгарија поради транспарентите против ЛГБТ заедницата

УЕФА го казни Фудбалскиот сојуз на Унгарија поради хомофобичнитеп ораки кои навивачите ги испраќаа за време на натпреварите на Европското првенстов.

Европската куќа на фудбалот отвори истрага против Унгарија кога на натпреварот со Германија на трибините се појави знаме против ЛГБТ заедницата. Освен знамето и се скандираше против припадниците на заедницата.

Затоа Фудбалскиот сојуз на Унгарија е казнет со 100.000 евра и три натпревари без публика.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Николов дел од историската победа над Реал, ПСЖ го доби дербито со Сити🎥

Шериф Тираспол на Бобан Николов го приреди најголемото изненадување во поновата историја н…