Дома Видео УЕФА го избра најубавиот гол во Лигата на шампионите за минатата сезона

УЕФА го избра најубавиот гол во Лигата на шампионите за минатата сезона

0

УЕФА го избра голот на сезоната во Лигата на шампионите.

Магијата на Лионел Меси против Ливерпул во првото полуфинале од Лигата на шампионите е избран за најубав гол, објави УЕФА на својот официјалн сајт.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Навивачка на Звезда помеѓу толпа навивачи го крена горниот дел и покажа се (ВИДЕО)

Вчера Црвена Звезда забележа одличен резултат и на гости против Јанг Бојс одигра 2:2. Во Б…