Дома Останати Кошарка Удар за Шпанија: Љуљ се повреди – го пропушта Евробаскетот!

Удар за Шпанија: Љуљ се повреди – го пропушта Евробаскетот!

0

Шпанската кошаркарска репрезентација се соочува со големи проблеми, откако остана без еден од клучните кошаркати, Серхио Љуљ, кој нема да биде во можност да настапи на Европското првенство поради повреда.

Плејмејкерот на Реал Мадрид доживеа тешка повреда на пријателскиот натпревар со Белгија, кој Шпанија го загуби со 71:89.

Љуљ на мечот со Белгија ги скина предните вкрстени лигаменти во коленото поради што ќе паузира од шест до девет месеци.

„Ќе се вратам“, порача на „Твитер“ играчот на Реал кога дозна колкава пауза го очекува.

Европското првенство ќе се одржи од 31 август до 17 септември.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Кошарка

Проверете

Ќе гледаме ли нов спектакл? – Мејведер потврди: Имам понуди за борби во УФЦ!

Флојд Мејверд повторно е на насловните на спортските медиуми откако откри дека има неколку…