Дома Фудбал Англија Убав гест: Агуеро својот џип по заминувањето го подари на човекот задолжен за облеката во Сити 🎥

Убав гест: Агуеро својот џип по заминувањето го подари на човекот задолжен за облеката во Сити 🎥

Серхио Агуеро веќе беше претставен како нов играч на Барселона, а на заминувањето од Манчестер Сити направи еден навистина убав гест.

Имено, напаѓачот кој цела деценија настапуваше за Сити својот лускузен џип „Ленд Ровер“ му го подари на момчето кое е задолжено за опремата. Нормално радоста на момчето беше огромна.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Пеле со видео порака ги успокои фановите🎥

Бразилската фудбалска легенда, Пеле продолжува со рехабилитацијата после операцјата која ј…