Дома Фудбал Репрезентации Убави вести: Ериксен пуштен од болница

Убави вести: Ериксен пуштен од болница

После успешната операција Кристијан Ериксен е пуштен од болницата каде што на срцето му беше вграден дефибрилатор кој ќе го мери и контролира.

Од репрезентацијата на Данска потврдија дека Ериксен ја напуштил болницата.

„Операцијата на Ериксен беше успешна и тој е пуштен од болница. Веднаш ја посети репрезентацијата, а потоа замина дома каде што ќе помине време со своето семејство“, стои во соопштението.

Се оглас и самиот Ериксен.

„Благодарен сум ви за пораките кои ги добив, операцијата помина во најдобар ред и се чувствувам добро. Не е потребно да се каже дека ќе навивам за нив со целото срце во недела против Русија“, порача Ериксен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Официјално: Покетино го продолжи договорот со ПСЖ

Aргентинскиот стратег Маурисио Покетино во ПСЖ пристигна во јануари на местото на Томас Ту…