Дома Фудбал Англија Уапсен навивач на Сити кој расистички го навреди Фред

Уапсен навивач на Сити кој расистички го навреди Фред

Навивачот на Манчестер сити, Ентони Брук, кој расистички го навредуваше фудбалерот на Јунајтед, Фред, е уапсен од британската полиција.

Бурк, поранешен британски војник беше фатен од камерите како прави мајмунски гестикулации кон Фред во моментите кога Бразилецот изведуваше корнер, а друг дел од навивачите го нападнаа со запалки и други објекти.

Исто така на овој навивач доби доживотна суспензија и ќе му биде забрането да се појави на стадионот „Етихад“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Гризман ја спаси Барселона од срам против третолигашот Ибица

Барселона денес едвај ја го победи тимот на Ибица во купот на Шпанија. Ибица шокантно стиг…