Дома Фудбал Останато Уапсен Здравко Мамиќ!

Уапсен Здравко Мамиќ!

0
mamic

Хрватска изгледа е решена во намерата да го смести Здравко Мамиќ зад решетки.

Денес претседателот на Динамо Загреб е уапсен во Босна и Херцеговина. Како што пренесуваат медиумите во регионот повикувај се на извори од полицијата, Мамиќ е уапсен во подрачјето на Меѓугорје.

Во текот на денот се очекува да биде предаден на судот во БиХ, поради потерницата која беше издадена во среда и осуден на шест ипол години затвор.

Да потсетиме, Мамиќ еден ден пред соопштување на пресудата ја напушти Хрватска и побегна во БиХ, бидејќи поседува државјанство и на оваа земја.


Следете го Sportski.mk и на


Босанскохерцеговскиот оддел кој соработува со Интерпол во средата објави дека добиле барање од Хрватска за приведување на Здравко Мамиќ.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Милан се држеше, но Јувентус го имаше Роналдо – Португалецот со прв трофеј во дресот на „старата дама“ (ВИДЕО)

Денес во Саудиска Арабија со почеток од 18:30 часот Јувентус и Милан го одиграа италијанск…