Дома Топ вести Тухел ја сака ѕвездата на Челзи

Тухел ја сака ѕвездата на Челзи


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Новиот тренер на Баерн Минхен, Томас Тухел сака да го донесе фудбалерот на Челзи, Мејсон Маунт на „Алијанц Арена“.

Иднината на Маунт на „Стенфорд Бриџ“ е неизвесна откако не може да се договори со клубот за нов договор.

Маунт на лето ќе влезе во последната година од договорот, па Челзи е спремен да го продаде, а сега и Баерн Минхен се вклучи во трката за неговиот потпис.

Ситуацијата будно ја следат Манчестер Јунајтед и Ливерпул кои се силно заинтересирани за англискиот репрезентативец, но Тухел сака да ја победи конкуренцијата.

Челзи за неговата слобода бара 50 милиони евра, сума која Баерн нема да има проблем да ја плати.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Манчестер Јунајтед тргнува по Мане

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Садио Мане е незадо…