Дома Фудбал Англија Тухел призна: Бруно Фернандеш можел да биде негов играч, а денес ќе му биде противник

Тухел призна: Бруно Фернандеш можел да биде негов играч, а денес ќе му биде противник

Фудбалерите на Челзи денес ќе го пречекаат Манчестер Јунајтед, а кај „црвените ѓаволи“ во центарот на вниманието и во овој меч ќе биде фантастичниот Бруно Фернандеш.

Одличниот Португалец е лидер на Јунајтед и оваа сезона постигна 22 гола и запиша 13 асистенции и со тоа стана еден од најдобрите офанзивни играчи за врска на светот.

Се можело да биде поинакуи ако тренерот на Челзи, Томас Тухел успеел да го доведе во ПСЖ. Германецото ткри дека Бруно бил негова голема желба.

„Се боревме со сите сили да го доведеме во ПСЖ. Го следевме на неколку натпревари, тогашниот директор Ентеро Енрике го познаваше и вложи многу труд да го доведе. Стапивме во контакт со неговиот агент, но лично не сум зборувал со него. На крајот тој одлучи да оди во Манчестер Јунајтед. За нас е лош што денес ќе ни биде противник“, изјави Туехл.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Мурињо првпат се огласи по отказот во Тотенхем 🎥

Тотенхем вчера соопшти дека Жозе Муињо повеќе не е тренер на тој клуб. Управата на лондонс…