Дома Фудбал Лига на шампиони Тухел после силните повреди: Потребен ми е план Д

Тухел после силните повреди: Потребен ми е план Д

0

Тренерот на ПСЖ, Томас Тухел е загрижен поради многуте повреди кои му се случија на неговиот тим во последниот период.

Да потсетиме, ПСЖ во вторникот вечерта гостува на Олд Трафорд кај Манчестер Јунајтед во првиот натпревар од осминафиналето во ЛШ, а Тухел на тој натпревар покрај Верати и Нејмар нема да може да смета уште и на Едисон Кавани, кој синоќа заработи повреда.

Германскиот стручњак порача дека сега му е потребен план Д.

„Без Нејмар, а веројатно и без Марко и Едисон, потребен ми е план Д. Не можам толку напред да размислувам. Мора да се занимаваме и со играта на Јунајтед, да останеме мирни и полни самодоверба.“

„Мојот став е јасен, за натпреварот против Јунајтед неопходно е да ги имаме на располагање најдобрите играчи, како што беше случај и за Ливерпул, па дури и за Звезда.“

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Роналдо потврди дека преговарал: Ова е супер тимот од играчи до кои Венгер бил блиску да ги доведе (ФОТО)

Кристиано Роналдо откри дека бил блиску до трансфер во Арсенал летото 2003 година. Роналдо…