Дома Трансфер зона Тухел ги потврди заминувањата на Кристенсен и Рудигер

Тухел ги потврди заминувањата на Кристенсен и Рудигер

Германскиот стратег Томас Тухел на некој начин ги потврди заминувањата на Кристенсен и Рудигер.

Кристенсен како што стојат работите кариерата ќе ја продолжи во редовите на Барселона, додека за Рудигер во овој момент во игра се повеќе клубови. Тухел сега порача тоа што оваа сезона им се случува со Кристенсен и Рудигер да го избегнат со Канте и Жоржињо.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


„Како тренер желба ми е да ги решиме договорите на Канте и Жоржињо летовот, гледате што се случува со Кристенсен и Рудигер. Би било убаво ако можеме да избегнеме такво момент“, изјави Тухел.

Ќе потсетиме, Челзи се уште нема нов сопственик, а додека е таква ситуацијата клубот не може да продолжува договори со фудбалери и да извршува било какви други трансфер активности.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

„Бомба“: Бензема може да потпише за Фенербахче

Карим Бензема после една година помината во Саудиска Арабија би можел да се врати во Европ…