Дома Трансфер зона Турски клуб потврди: Преговараме со Балотели

Турски клуб потврди: Преговараме со Балотели

Марио Балотели ќе ја напушти Монца на крајот на оваа сезона, а сега е објавено и кој клуб може да биде негова наредна дестинација.

Новиот Суперлигаш во Турција Адана Демиспор објави дека води преговори со италијанскиот напаѓач. Балотели ќе ја напушти Монца откако овој клуб не се пласираше во Серија А, Турција може да биде негова следна дестинација.

„Преговараме со Балотели. Испративме официјална понуда и чекаме одговор“, изјави претседателот на турскиот клуб, Мурат Санчак.

Балотели во август ќе наполни 31 година, за Монца во претходниот период одигра 14 натпревари постигна шест голови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Aко Интер го продаде Лукаку за 120 милиони евра ќе задржи само половина?

На големо во италијанските медиуми се пишува за можниот трансфер на Ромелу Лукаку во редов…