Дома Македонски спорт Турнир „Свети Никола“ – резултати од 13-от ден

Турнир „Свети Никола“ – резултати од 13-от ден


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Вчера во рамките на 13-тиот ден од светиниколскиот турнир во мал фудбал се одиграа 4 натпревари.

Резултати:

Ветерани – 1/2 фианлеСениори – 1/4 финале
„2006 Зоки” – “Плинови Монт“ 6:1
Ревијален натпревар помеѓу екипите на ФК Победа , ФК Пелистер и Репрезентација на Македонија
„Марфил” – “Виталиа-Ветаџока“ 1:0

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Спорт,рекреација и екологија – Mozzart спонзор и учесник на настанот “Леуново ОЦР 2023”

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Во селото Леуново, …