Дома Македонски спорт Турнир „Свети Никола“ – резултати од 13-от ден

Турнир „Свети Никола“ – резултати од 13-от ден

Вчера во рамките на 13-тиот ден од светиниколскиот турнир во мал фудбал се одиграа 4 натпревари.

Резултати:


Србија прв тест за "големиот" најскап фаворит! Холандија во проблеми! ↓↓↓


Ветерани – 1/2 фианлеСениори – 1/4 финале
„2006 Зоки” – “Плинови Монт“ 6:1
Ревијален натпревар помеѓу екипите на ФК Победа , ФК Пелистер и Репрезентација на Македонија
„Марфил” – “Виталиа-Ветаџока“ 1:0

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Oхрид има големи планови: Во новата сезона ќе ги води екс-селектор на Македонија!

Никола Илиевски Џиџи ќе биде нов тренер на ГФК Охрид, објави порталот „Охридњуз“. Поранешн…